Följ oss via sociala medier

Varberg

Moderaterna i Varberg

Politiker & föreningsstyrelse
Ann-Charlotte Stenkil
Kommunstyrelsens ordförande & gruppledare
Jörgen Warborn
Europaparlamentariker
Hanna Netterberg
Föreningsordförande

Kommunfullmäktigegruppen

Ann-Charlotte Stenkil, råd (kommunstyrelsens ordförande), gruppledare
Ulrika Ericsson, vice gruppledare
Gösta Bergenheim, ordförande
Sven Andersson, ledamot
Reine Antonér, ledamot
Andreas Björklund, ledamot
Erland Linjer, ledamot
Anette Lofjärd, ledamot
Hanna Netterberg, ledamot
Peter Sjöholm, ledamot
Nevrie B Suleyman, ledamot
Anne Tano, ledamot
Micael Åkesson, ledamot

Lennart Andrén, ersättare
Ann-Sofie Aurell, ersättare
Hannah Björnerhag, ersättare
Arne Kastberg, ersättare
Håkan Olsson, ersättare
David Sandrén, ersättare
Madelene Thomsen, ersättare

Regiongruppen

Gösta Bergenheim, ledamot
Inger Svensson, ledamot
Madelene Thomsen, ledamot

Reine Antonér, ersättare
Eva Gullberg, ersättare
Kristian Wallman, ersättare

Europaparlamentet

Jörgen Warborn, ledamot

Förening

Hanna Netterberg, ordförande
Micael Åkesson, vice ordförande

Mer om Moderaterna i Varberg

Facebook

Kommande aktiviteter

Datum Evenemang
05/10/2020 - 18/10/2020
Höstkampanj
20/10/2020
Kommunfullmäktige (Varberg)
26/10/2020
Gruppmöte (Varberg)
27/10/2020
Kommunstyrelse (Varberg)
17/11/2020
Kommunfullmäktige (Varberg)
23/11/2020
Gruppmöte (Varberg)
24/11/2020
Kommunstyrelse (Varberg)
14/12/2020 - 28/12/2020
Gruppmöte (Varberg)
15/12/2020
Kommunstyrelse (Varberg)
15/12/2020
Kommunfullmäktige (Varberg)